DKY ÇALPARA ÇEKVALF (ÇEKVANA)

Gücünü üretiminden ve tecrübeli Ar-Ge’sinden alan DKY, DN50’den DN300’e kadar Çakvalf Vana üretimi gerçekleştirmektedir. GGG 40 Sfero Döküm malzemeden -10 ºC … +80 ºC sıcaklık aralığında çalışabilecek ihtiyaca özel ürünler üretmektedir.

Üretim talepleriniz için “Ürün Teklif Talep Formu“nu kullanabilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa sürede iletişime geçecektir.

Çekvalfler genel maksatlı armatürler olup, sıvılar, gazlar ve buhar için uygulama alanları vardır. İşletme emniyetini yükseltirler ve duruma göre komplike armatürlerin yerine geçebilirler. Çekvalflerin çalışan parçası menteşeli bir disktir. Bu disk, tek yönde menteşe pimi üzerinde serbestçe hareket edebilir. Otomatik olarak akışkan hareketi ile çalışır. Akışkan bir yönde akarken, disk açılarak geçişe müsade eder. Ters yönde akış halinde ise disk otomatik olarak kapanır. Böylece çekvalfin takıldığı hat üzerinde akış tek yönlü olur. Klapeli çekvalfler, tüm tesisatlar için ihmal edilemeyecek öneme sahiptir. Çekvalfler hızlı kapanarak kısmi geri akışın minimize edilmesi ve dolayısı ile vuruntunun bertaraf edilmesi istendiğinde karşı ağırlık opsiyonu ile kullanılmalıdırlar.

Uygulamalar

  • İçme suyu ve sulama suyu sistemleri
  • Asit ve alkali özelliği bulunmayan yanıcı olmayan akışkanlar
  • Basınçlı hava hatları
Anma Çapı DN50 – DN300
Anma Basıncı PN10 – 16
Malzeme GGG 40 Sfero Döküm
Flanş Standardı TS ISO 7005-2 / TS EN 1092-2
Boyutlandırma DIN 3202/2 – F1 / TS EN 558/1-14
Çalışma Sıcaklığı -10 ºC … +80 ºC
Boya Elektrostatik Epoksi Mavi
Ara