DKY TEK ve ÇİFT HAZNELİ HAVA VANALARI (VANTUZ)

Gücünü üretiminden ve tecrübeli Ar-Ge’sinden alan DKY, DN25’den DN300’e kadar tek ve çift hazneli (orifisli) Hava Vanaları (Hava Vantuzları) üretimi gerçekleştirmektedir. -10 °C … +80 °C çalışma sıcaklığı aralığında ihtiyaca özel vantuzlar üretmektedir. İstek halinde Gövde ve Kapak > GSC25, AISI304, AISI316 / Flatörler > AISI304 olarak üretilebilmektedir.

Üretim talepleriniz için “Ürün Teklif Talep Formu“nu kullanabilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa sürede iletişime geçecektir.

Hava Vanası, boru hattı üzerine “TE” şeklinde bağlanan ve boru hattı içerisine hava alınmasını veya havanın dışarı atılmasını sağlayan vanadır.

Boru Hattındaki Hava neden kontrol altında tutulmalıdır ?
Boru hattı içerisinde hapis kalan hava, hattın basınç altında çalışmasına ve verimine negatif etkilerde bulunur. Eğimin işaret değiştirdiği tepe noktalarda biriken hava cepleri, bu noktalarda boru hattının efektif kesit alanında bir daralmaya sebebiyet verir. Bu da debinin düşmesine ve/veya pompaların sistemi basınçlandırması için aynı debide daha fazla enerji harcamasına sebep olur. Sonuçta toplam sistem verimi düşer. Bir boru hattı üzerinde oluşan hava cepleri toplamı belli bir kritik miktarın üzerine çıktığında bütün boru hattının durmasına ve akışın “hava ile kilitlenmesi”ne yol açabilir.

Anma Çapı DN25 – DN300
Anma Basıncı PN10 – 16 – 25
Flanş Standardı TS ISO 7005-2 / TS EN 1092-2
Çalışma Sıcaklığı -10 °C … +80 °C
Boya Elektrostatik Epoksi Mavi
Opsiyon Siparişe Göre; Gövde ve Kapak GSC25, AISI304, AISI316 Flatörler AISI304 üretilebilmektedir.
Ara