DKY KELEBEK VANALAR

Gücünü üretiminden ve tecrübeli Ar-Ge’sinden alan DKY, DN 150-DN 3000, 6” – 120”ye kadar ihtiyaca özel Kelebek Vana üretimi gerçekleştirmektedir.

Üretim talepleriniz için “Ürün Teklif Talep Formu“nu kullanabilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa sürede iletişime geçecektir.

Çift Flanşlı Kelebek Vana, çift egzantrik (Kaçık Eksenli) dizayna sahiptir. Baskı
çemberi ile klapeye tutturulan elastomer siti sayesinde tam sızdırmazlık sağlar. Kumanda şekilleri genel olarak volanlı / dişli kutulu, elektrik aktuatörlü, pnömatik aktüatörlü veya hidrolik aktuatörlüdür. Aç / Kapa amaçlı
kullanılırlar.

Uygulamalar

  • İçme suyu ve sulama suyu sistemleri
  • Asit ve alkali özelliği bulunmayan yanıcı olmayan akışkanlar
Vana Tipi Çift flanşlı kelebek vana
DN/ANSI DN 150-DN 3000, 6” – 120”
Çalışma Basıncı PN 10, PN 16, PN 25, PN 40
Flanş Bağlantısı PN 10, PN 16, PN 25, PN 40
Kafa Flanşı ISO 5211
Etiketleme EN 19
Normu EN 558-1/14
Test Standardı EN 12266-1

DKY KELEBEK VANALAR

DKY Vana, Wafer Tip Kürsel Vanalarını DN 50’den DN 300’e kadar ihtiyaca özel olarak üretmektedir. Gövde malzemesinde GG25 döküm malzeme kullanılırken, disk te nikel kaplamalı sfero döküm kullanılmaktadır. Üsütn sızdırmazlık özelliği, kolay kullanımı ve hafifliği ile üstün özelliklere sahiptir.

Üretim talepleriniz için “Ürün Teklif Talep Formu“nu kullanabilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa sürede iletişime geçecektir.

DKY Wafer Tip kelebek Vanalarında kapama elemanı, dik eksende yerleştirilmiş milin etrafında dönen bir disktir. Kendi ekseni etrafında dönmesiyle boru kesitini tam açar veya kapatır. Metal klape ile birlikte gövde içindeki sızdırmazlık elemanları arasında sızdırmazlık sağlanır. Bu sızdırmazlık elemanı eş zamanlı olarak vana ile boru arasında flanşta conta görevini üstlenmektedir.

Wafer Tip Kelebek Vanaların önemli avantajları; basınç kayıplarını önemli oranda minimize etmesi, kolay açılır kapanır olması, üst seviye sızdırmazlık sağlaması, hafifliği ve az yer kaplamasıdır.

Wafer Tip Kelebek Vanaların montajı esnasında diskin serbestçe hareket ettiğinden emin olunması için çalıştırmadan önce mutlaka kontrolü yapılmalıdır. Vananın mili yatay veya düşey konumda olabilse de DN300 ve üzerindeki vanalarda mutlaka yatay montaj yapılmalıdır.

Uygulamalar

  • Isıtma-Soğutma, Havalandırma ve İklimlendirme Sistemleri
  • Su Arıtma Tesisleri ve Su Dağıtım Sistemleri
  • Maden Ocakları ve Sanayi
  • Gemi Tersaneleri ve Sondaj Tesisleri
Vana Tipi Wafer Tip Kelebek Vana
Anma Çapı DN50 – DN300
Çalışma Basıncı PN16 (Max.)
Gövde Malzemesi GG25 Pik Döküm
Disk Malzemesi Nikel Kaplamalı Sfero Döküm
Çalışma Sıcaklığı -10ºC….+130ºC
Ara