YANGIN BASINÇ TAHLİYE (RELIEF) VANASI

DKY Yangın Relief Kontrol Vanaları DN50’den DN350 kadar anma çaplarında üretilmektedir. Benzersiz tasarımlı bu vana, gerekli durumlarda otomatik olarak pompa çıkışında basıncı sabit tutmak için dizayn edilmiştir.

Üretim talepleriniz için “Ürün Teklif Talep Formu“nu kullanabilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa sürede iletişime geçecektir.

RAF 80FP sade ve benzersiz tasarımlı bir Yangın Relief Kontrol Vanasıdır. Bu pilot kontrollu, diyafram aktuatörlü hidrolik vana, yangın söndürme sisteminin pompa çıkışında basıncı sabit tutmak için geliştirilmiştir.

Pompa çıkış basıncı ayarlanan basınç değerinin üzerine çıktığında, vana açılarak ayar değerinin üzerindeki basınç fazlasına sebep olan debiyi atmosfere veya emişe tahliye ederek stabil bir çıkış basıncı sağlar.

RAF 80FP’in kontrol haznesindeki özel diyafram aktuatör, 2-Yollu ve yay kuvveti ile yüklenmiş ayarlanabilir bir pilot tarafından maximum hassasiyet ve stabilite için kontrol altındadır.

ÇALIŞMA

RAF 80FP normal olarak pompa çıkışında bir TEE konfigurasyonunda ve sistem çekvalfinden önce monte edilir.

Sistem basıncı ayar değerinin üzerine çıkmaya başladığında vana kısmen açılarak pompa çıkışında ayar değerini koruyacak şekilde fazla basıncı tahliye eder.

Yangın kontrol sistemindeki talep minimuma düştüğünde RAF80 FP tam açık kalarak pompa debisinin 100%’ünü tahliye eder. Bu sırada kapanan sistem çekvalfi sisemde basıncı yüklü olarak izole ederken pompa basınç darbe riski bertaraf edilmiş olarak güvenle kapatılır. Bu andan itibaren RAF 80FP yavaşça kapanır ve tam kapalı hale gelir.

Anma Çapı DN50 – DN 350
Anma Basıncı PN10 – 16
Gövde GG25 Pik Döküm / GGG 40 Sfero Döküm
Flanş Standardı TS ISO 7005-2 / TS EN 1092-2
Boyutlandırma DIN 3202 – F4 / TS EN 558/1 – 14
Çalışma Sıcaklığı -10 °C … +80 °C
Boya Elektrostatik Epoksi Kırmızı

YANGIN BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ KONTROL VANASI

DKY Basınç Düşürücü Kontrol Vanaları DN50’den DN 350’ye kadar ölçülerde üretilmektedir. Benzersiz tasarımlı bu vana; statik durumda da, akış sırasında da basıncı, belirlenen ayar değerinde sabit tutmaktadır.

Üretim talepleriniz için “Ürün Teklif Talep Formu“nu kullanabilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa sürede iletişime geçecektir.

RAF 60FP sade ve benzersiz tasarımlı bir Yangın Basınç Düşürücü Kontrol Vanasıdır.

Pilot kontrollü, diyafram aktuatörlü hidrolik bu vana; yangın söndürme sisteminin pompa çıkışındaki sabit basınçlı kollektör hattı üzerinden beslenen zonlardaki basıncı her bölge için zon ayar basıncında sabit tutmak için geliştirilmiştir. Ayarlanan basınç statik durumda da, akış sırasında da stabil olarak ayar değerinde sabit tutulur.

ÇALIŞMA

RAF 60FP’in kontrol haznesindeki özel diyafram aktuatör, 2-Yollu ve yay kuvveti ile yüklenmiş ayarlanabilir bir pilot tarafından maximum hassasiyet ve stabilite için kontrol altındadır.

RAF 60FP normal olarak pompa çıkışındaki ana kollektör üzerinde her bir ayrı kat zonu için paralel veya her kontrol zonunun girişinde hat üzerinde seri olarak monte edilir.

Sistem basıncı ayar değerinin üzerine çıkıncaya kadar vana basıncın iletilmesini sağlar.

Basınç ayar değerine geldiğinde vana ayar değerinin aşılmasını engelleyecek şekilde ya akış sırasında regülasyon yapar, ya da statik durumda (akış yokken) tam kapalı hale gelerek öncesi ve sonrasını çıkışındaki basınç ayar değeri olacak şekilde 2 ayrı basınç bölgesine ayırır.

Yangın kontrol sisteminin sprinkler tarafında (kontrol vanası çıkışında) talep oluştuğu anda vana, talebe anında cevap vererek sistemi ayar değerinde regüle eder.

Anma Çapı DN50 – DN 350
Anma Basıncı PN10 – 16
Gövde GG25 Pik Döküm / GGG 40 Sfero Döküm
Flanş Standardı TS ISO 7005-2 / TS EN 1092-2
Boyutlandırma DIN 3202 – F4 / TS EN 558/1 – 14
Çalışma Sıcaklığı -10 °C … +80 °C
Boya Elektrostatik Epoksi Kırmızı
Ara